Sauga noortega Pärnu lahel

Kuremaa Vabatahtlik Järvepääste ühing Janar Hannolaineni eestvedamisel viis 7.-8. septembril projekti „Noored & ääred“ raames noored külla Pärnumaale. Sauga Avatud Noortekeskuses tutvuti keskuse eripäradega ja edasi suunduti Pärnusse.p2rnulahel

Pärnu Lahe Merepääste selti juhendamisel osaleti meresafaril ja läbiti ka väikene loeng mereohutuse teemal ning tutvuti ühingu varustusega. Seejärel mindi seiklustega veelgi edasi ja noortel avanes võimalus end proovile panna kardirajal. Õhtul lisandus kultuurilisi tegevusi Pärnu rannas, lisaks tutvumine linna vaatamisväärsustega ja viimaks suunduti õhtut veetma Sauga noortekeskusesse.

Õhtul nauditi noortekeskuse võlusid ja sauna ning arendati mõtteid kuidas tähistada EV 100. juubelit. Mida oleks vaja vahepealsel 5. aastal ära teha, et selleni jõuda (nt igaaastane traditsioon, konkreetne sündmus, puude istutamine jms). Mis oleks kõige põnevamad vaatamisväärsused noorte pilgu läbi, mida soovitatakse teistel noortel kindlasti külastada (põnev, müstiline paik jne) selle tulemusena valmis nii nimetatud noorte külastuspaikade TOP.

Teise päeva hommikul tehti kokkuvõtteid ning planeeriti milline võiks välja näha kolmas noorte väljasõit ning millise huvitava kohaga soovitakse tutvuda.

Esimene projekti „Noored & ääred“ väljasõit oli kevadel Raplast Luunja vabaaja keskusesse ja läbisõidul tutvuti ka Jõgevamaaga eelkõige Kuremaa piirkonna ja kohapealse noortekeskusega.

Täname Sauga Avatud Noortekeskuse töötajaid ja noori toreda vastuvõtu eest ja loodame ka edaspidiste ühiste projektide peale.

Elis Õis
Kuremaa Vabatahtliku Järvepääste
I astme merepäästja